یکی از اولین چیزهایی که یک فرد هنگام بازدید از پروفایل اینستاگرام شما می بیند قسمت Instagram Bio یا همان بیوگرافی می باشد. بیوگرافی شرح مختصری است که در مورد خودتان به دیگران می گویید تا تصویری در ذهن کاربران در مورد شما و حرفه تان ایجاد گردد. بنابراین، چرا آن را خوب و تاثیرگذار نکنید؟
فراموش نکنید که  تعداد کل کاراکترهایی که می توانید در Bio استفاده کنید محدود به ۱۶۰ کلمه می باشد. پس شما باید بتوانید با این ۱۶۰ کلمه خودتان یا برندتان را به بهترین وجه به کاربران معرفی کنید تا تاثیر خوبی روی آنها داشته باشید.

۱- نحوه اضافه کردن یک خط جدید به Instagram Bio

حتما در زمان نوشتن بیوگرافی خود متوجه شده اید که نمی توانید برای رفتن به خط بعدی از کلید Enter استفاده کنید. نگران نباشید همیشه یک راه حل وجود دارد. اگر می خواهید در قسمت بیوگرافی خود به خط جدید بروید مراحل زیر را انجام دهید.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

 ابتدا متن خود را آن طور که دوست دارید در اپ های دیگر مانند اپ یادداشت یا حتی فیس بوک یا واتس اپ تایپ کنید. هر جا که دوست داشتید اینتر بزنید و به خط بعدی بروید
     کل متن را انتخاب و کپی کنید
     به قسمت Instagram Bio برگرید و متن کپی شده را آنجا paste کنید.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

۲- نحوه اضافه کردن فضاهای خالی و وسط چین کردن نوشته ها در Instagram Bio

به منظور جای گیری متفاوت هر خط از Instagram bio ، شما باید از اضافه کردن خطوط در اپ دیگری استفاده کنید همانطور که در بالا ذکر شد. قبل از هر خط، باید به مقدار نیاز فضای خالی بگذارید تا فرمت خطوط بیو را آن طور که می خواهید تغییر دهید.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

اضافه کردن فضاهای خالی به Instagram bio

شما باید فضاهای خالی را آنقدر اضافه و کم کنید تا به آنچه می خواهید برسید.
برای وسط چین کردن مشخصات بیو، این مراحل را دنبال کنید:
مرحله ۱: فضای خالی بین دو ستاره را  * ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ * به همراه ستاره ه ها کپی کنید.
مرحله ۲: برنامه اینستاگرام را باز کنید و به بخش بیو بروید. فضای خالی بین دو ستاره را که در بالا کپی کردید در اینجا paste کنید و بعد از ستاره دوم شروع به نوشتن کنید.
پس از پایان کار، ستاره ها را حذف کنید. لطفا مراقب باشید تنها ستاره ها را حذف کنید و نه فضاها را. سپس آنچه نوشتید را ذخیره کنید. فرمت نوشته شما حفظ خواهد شد.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

وسط چین کردن مشخصات بیو

۳- چگونه نوشته های Instagram Bio را فرمت کنید

علاوه بر استفاده از فاصله ها و خطوط برای تغییر بیو، می توانید فونت نوشته ها را نیز تغییر دهید و به Instagram bio خود ایموجی اضافه کنید.

اگر می خواهید با فونت های مختلف در Instagram بنویسید، این مراحل را دنبال کنید:
مرحله ۱: یکی از این وبسایتها را باز کنید:
• lingojam.com
• sprezzkeyboard.com
مرحله ۲: متنی را که می خواهید فونت آن تغییر کند در باکس اول وارد کنید. در باکس دوم متن را با فونت های مختلف خواهید دید. آن فونتی را که دوست دارید کپی کنید.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

کپی کردن فونت از وبسایتهای مربوطه

مرحله ۳: اینستاگرام خود را باز کرده و متنی را که در مرحله ۲ کپی کردید در بیو paste کنید.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

تغییر فونت مشخصات بیو

نحوه اضافه کردن ایموجی ها به Instagram Bio

شما به راحتی می توانید از صفحه کلید گوشی خود برای افزودن ایموجی ها به Instagram bio استفاده کنید، اما افزودن نمادهای دیگر آسان نیست. برای تزئین پروفایل اینستاگرام خود با نمادها، این وبسایت "http://www.messletters.com/en/symbols/"را باز کنید و نمادهایی را که میخواهید کپی کنید. سپس اینستاگرام را باز کنید و آنها را به بیوی خود اضافه کنید.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

اضافه کردن ایموجی به مشخصات بیو

4- نحوه اضافه کردن لینک به Instagram Bio

شما به راحتی می توانید، آدرس فیس بوک، توییتر و یا نام تجاری خود را از طریق منوی setting اینستاگرام به پروفایل خود اضافه کنید. برای اضافه کردن لینک، این مراحل را دنبال کنید:

#هشتگ آموزش اینستاگرام

مرحله ۱: اینستاگرام را در روی گوشی خود باز کنید و دکمه Edit Profile را فشار دهید.

مرحله ۲: در صفحه Edit Profile، لینک خود را در بخش Website اضافه کنید و آن را ذخیره کنید.

 نحوه اضافه کردن لینک به Instagram Bio

اضافه کردن یک لینک به مشخصات بیو

۵- چگونه چندین لینک به Instagram Bio اضافه کنید

ممکن است شما بخواهید بیش از یک لینک به بیوی خود اضافه کنید. متاسفانه اینستاگرام به شما اجازه افزودن فقط یک لینک را می دهد.
اما نگران نباشید امروز، ما به شما یک راه ساده برای اضافه کردن چندین لینک به مشخصات بیو یاد می دهیم. مراحل زیر را انجام دهید.
مرحله ۱: با استفاده از اکانت اینستاگرام خود در Linktree وارد سیستم شوید. Linktree وب سایتی است که صفحه ای ساده و زیبا ایجاد می کند که در آن شما می توانید لینک ها را اضافه و حذف کنید.
مرحله ۲: لینک ها را به حساب کاربری Linktree اضافه کنید.

چگونه چندین لینک به Instagram Bio اضافه کنید

مرحله ۳: پس از اضافه کردن همه لینک ها، لینک Linktree را کپی کنید و آن را در بخش Website پروفایل اینستاگرام خود paste کنید.

ترفندهایی جدید برای بهتر شدن بیوگرافی شما در اینستاگرام

اضافه کردن چندین لینک به مشخصات بیو

5- مورد ذکر شده در لیست بالا، از ترفندهای نوشتن در بیوگرافی اینستاگرام بود که امروز به شما آموزش دادیم. اگر شما هم ترفندهای دیگری برای این کار دارید لطفا در بخش نظرات مطرح کنید.

***