فوتومپ اینستاگرام چیست ؟ چگونه از photo map استفاده کنیم؟ :: اینستاگرام ها | مرجع تخصصی دانلود و آموزش شبکه های اجتماعی
دنیای سریال

فوتومپ اینستاگرام چیست ؟ چگونه از photo map استفاده کنیم؟

در این مقاله قصد داریم که در رابطه با قابلیت یا ویژگی فوتومپ اینستاگرام صحبت کنیم. هنگامی که شما به عکس‌های آپلود شده در اکانت اینستاگرام خود موقعیت مکانی (Location) اضافه کنید، تمام آن‌ها در بخش اختصاصی ارائه می‌شوند که به آن بخش فوتومپ اینستاگرام گفته می‌شود.

مقدمه‌ای در مورد بخش فوتومپ اینستاگرام

مقدمه‌ای در مورد بخش فوتومپ اینستاگرام

فوتومپ اینستاگرام یا Instagram Photo Map بخشی در اپلیکیشن اینستاگرام است که در آن تمام پست‌هایی که کاربر در به آن‌ها موقعیت مکانی یا Location اضافه کرده باشد، نمایش داده می‌شوند. اگر با نحوه اضافه کردن موقعیت مکانی (Location) به پست‌های اینستاگرام خود آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم که حتما مقاله “آموزش ارسال عکس و ویدیو در اینستاگرام و اضافه کردن موقعیت مکانی به آن‌ها” مطالعه کنید. در واقع عملکرد بخش یا قابلیت فوتومپ اینستاگرام شبیه به بخش تصاویر تگ شده اکانت کاربر است.
در این مقاله قصد داریم که اطلاعات جامعی در رابطه با فوتومپ اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. اطلاعاتی که در این مقاله ارائه می‌شوند کامل هستند.

چگونه بخش فوتومپ اینستاگرام خود را مشاهده کنیم؟

به منظور مشاهده فوتومپ اینستاگرام کافیست که به بخش پروفایل اکانت اینستاگرام خود مراجعه کرده و سپس آیکون شبیه به نماد موقعیت مکانی در اپلیکیشن گوگل مپ را لمس کنید. این آیکون شبیه به یک قطره آب برعکس بوده و یک نقطه را در دل خود جای داده است. مشاهده فوتومپ اینستاگرام تنها توسط خود کاربر امکانپذیر است، بنابراین هیچ کاربر دیگری قادر به مشاهده فوتومپ اکانت شما نخواهد بود. در این بخش تمام عکس‌هایی که به آن‌ها موقعیت مکانی یا Location اضافه کرده باشید قابل مشاهده هستند.

چگونه بخش فوتومپ اینستاگرام خود را مشاهده کنیم؟

چگونه وضعیت بخش فوتومپ اینستاگرام را مرور کنیم؟

شما می‌توانید با مراجعه به بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام خود نسبت به مرور دقیق‌تر عکس‌های موجود در آن اقدام کنید. بدین منظور پس از ورود به بخش فوتومپ از گوشه سمت راست صفحه آیکون Edit را انتخاب کنید. در این شرایط تصاویر موجود در گروه‌بندی‌های مختلف و مطابق با موقعیت‌های مکانی ضمیمه شده ارائه می‌شوند. در این شرایط عکس‌هایی که به همراه آن‌ها یک آیکون تیک سبز رنگ ارائه شده در فوتومپ اینستاگرام نمایش داده می‌شوند و عکس‌هایی که حاوی این تیک نباشند در فوتومپ اینستاگرام نمایش داده نخواند شد. بنابراین شما می‌توانید با برداشتن تیک موارد مورد نظر خود از نمایش آن‌ها در فوتومپ اکانت اینستاگرام‌تان جلوگیری کنید.

چه کسی می‌تواند فوتومپ اینستاگرام ما را مشاهده کند؟

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، فقط و فقط خود کاربر است که قادر به مشاهده بخش فوتومپ اکانت خود خواهد بود و هیچ شخص دیگری قادر به مشاهده این بخش اکانت شما نخواهد بود.

چرا نمی‌توانم به لیست فوتومپ اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنم؟

اگر هیچ یک از عکس‌های ارسالی شما دارای موقعیت مکانی ثبت شده نباشند، بنابراین دسترسی به بخش فوتومپ اینستاگرام معنایی ندارد و شما قادر به دستیابی به این بخش نخواهید بود. بنابراین اگر قادر نیستید که به بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنید، احتمال هیچ یک از پست‌های شما شامل موقعیت مکانی نمی‌شوند.

چگونه عکسی را به بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام خود اضافه کنیم؟

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، به منظور اضافه شدن پست‌های شما به بخش فوتومپ اینستاگرام باید به آن‌ها موقعیت مکانی یا Location اضافه کنید. در این شرایط پست مورد نظر به طور اتوماتیک در بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام شما نمایش داده می‌شود. بنابراین اگر قصد آپلود یک عکس جدید را دارید، به بخش Location آن موقعیت مکانی اضافه کنید تا در فوتومپ اینستاگرام ثبت شود. همچنین این امکان وجود دارد که عکس‌های پیشین ارسالی خود را ویرایش کرده و به آن‌ها موقعیت مکانی اضافه کنید تا این عکس‌ها در هم در فوتومپ اکانت اینستاگرام‌تان نمایش داده شوند.

چگونه عکسی را از فوتومپ اینستاگرام حذف کنیم؟

photo map instagram

شما به راحتی می‌توانید در صورت تمایل، عکس‌هایی که در بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام‌تان لیست شده‌اند را حذف کنید. برای انجام این عمل مراحل زیر را طی نمایید:
 وارد بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام خود شوید.
در گوشه بالا و سمت راست تصویر گزینه Edit را انتخاب کنید.
حال عکس یا گروهی از تصاویری که قصد حذف آن‌ها را دارید انتخاب کنید.
گزینه Edit را لمس کنید.
در لیست ارائه شده آن دسته از عکس‌هایی که با تیک سبز رنگ همراه هستند در بخش فوتومپ اینستاگرام هم نمایش داده خواهند شد و آن دسته از تصاویری که حاوی این تیک نیستند در این بخش نمایش داده نمی‌شوند. بنابراین اگر قصد دارید که عکسی را از بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام خود حذف کنید، کافیست که تیک سبز رنگ آن را بردارید.
 نهایتا گزینه Done و سپس Confirm را لمس کنید.
دقت داشته باشید که با حذف یک عکس از بخش فوتومپ اینستاگرام، موقعیت مکانی ثبت شده برای آن عکس هم به کلی حذف می‌شود.
اگر عکسی را از بخش فوتومپ اینستاگرام حذف کنیم، آن عکس به کلی از پست‌های اینستاگرام حذف می‌شود؟
خیر، هنگامی که شما عکسی را از بخش فوتومپ اینستاگرام حذف کنید به هیچ عنوان آن عکس از پست‌های اینستاگرام شما حذف نخواهند شد. تنها موقعیت مکانی عکس مورد نظر حذف می‌شود.

آیا ین امکان وجود دارد که عکس‌هایی که قبلا آپلود کرده‌ایم را به بخش فوتومپ اکانت اینستاگرام خود اضافه کنیم؟

بله شما به راحتی می‌توانید عکس‌هایی که قبلا آپلود کرده‌ای را به بخش فوتومپ حساب کاربری اینستاگرام خود  اضافه کنید. برای انجام این امر کافیست که نسبت به ویرایش عکس‌ مورد نظر اقدام کرده و به آن موقعیت مکانی اضافه کنید. بدین صورت عکس مورد نظر به طور اتوماتیک به بخش فوتومپ اینستاگرام منتقل می‌شود.

#هشتگ آموزش اینستاگرام

| | شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۱۰ ب.ظ | | برنامه | | مقاله و دانستنی ها | | آموزش
| | نویسنده : اینستا گرام ها
کاربران بیان در مورد پست ((فوتومپ اینستاگرام چیست ؟ چگونه از photo map استفاده کنیم؟)) ، (۱) نظر داده اند، برای مطالعه نظرات کمی پایین تر بروید یا اینجا (کلیک) کنید.
(برای افرادی که با جستجو گر گوگل در این سایت وارد شده اند): اگر مطلب بالا اون چیزی که می خواستيد نبود،می توانید از ابزار جستجوگر زير استفاده بفرمائيد...
تاکنون ۱ نظر برای این مطلب ثبت شده است
ترتیب نمایش نظرات : از قدیم به جدید
ح. شریفی | شنبه ۱۹ خرداد ۹۷ | ۲۲:۲۸

ان شاءالله بزودی نصبش می کنم و از این مطالب استفاده می کنم.
موفق باشید🌷

| يكشنبه ۲۰ خرداد ۹۷ | ۰۳:۱۵
پاسخ توسط کارشناس سایت اینستاگرام ها:

ایشالله ما در خدمتیم
لطفا قبل از نظر دادن به این پست حتما موارد زیر را بخوانید
شما می توانید نظرات خود را پیرامون این مطلب ارسال فرمایید،نظرات شما می تواند در تایید و یا نقد این مطلب و یا مبتنی بر نظر شخصی خودتان باشد.
لطفا در مورد موضوع اصلی پست نظر دهید و برای بحث های جدید، نظرتون رو در قسمت تماس با من ارسال کنید.
کامنت هایی که در پاسخ به نظر دیگران و یا نقد کامنت سایرین باشند،تنها در صورت رعایت ادب و نزاکت تایید خواهند شد.
قبل از نظر دادن اگر بیانی هستید،روی وارد شوید کلیک کنید تا مشخصات شما به صورت خودکار ظاهر شود.
نظراتی که خصوصی ارسال می شوند،قابلیت نمایش عمومی در این پست را ندارند.
کامنت های تبلیغاتی یا کامنت هایی که جهت گرفتن بک لینک ارسال می شوند،ستاره دار یا تایید نخواهند شد.
کامنت هایی که حاوی توهین،تمسخر،تهمت نسبت به قومیت ها و نیز اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند تایید نخواهند شد.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تمامی حقوق برای اینستاگرام ها | مرجع تخصصی دانلود و آموزش شبکه های اجتماعی