در حال حاضر اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود که مکان مناسبی برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها با دوستان است. این شبکه اجتماعی که در ایران نیز محبوبیت بالایی دارد دقیقاً از 6 سال پیش عملاً کار خود را آغاز کرده است

شش سال پیش وقتی “کوین سیستروم” بنیان‌گذار اینستاگرام اولین تصویر را در این سرویس که آن روزها Codename نامیده می‌شد قرار داد شاید هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد که این ایده خوب بتواند چنین محبوبیتی را به همراه داشته باشد. این تصویر همان‌طور که می‌بینید از یک سگ خانگیست که رو به صاحبش در حال لبخند زدن است.

#هشتگ اخبار اینستاگرام

اولین عکسمنتشر شده ی اینستاگرام

سه ماه پس از آپلود این تصویر اینستاگرام رسماً افتتاح شد و شروع به میزبانی هزاران، میلیون‌ها و حتی میلیاردها تصویر با افکت‌ها و فیلترهای مخصوص خود کرد. این سرویس ابتدا به سیستم‌عامل iOS و آیفون محدود بود اما سپس به اندروید و پس از آن به ویندوزفون آمد.

پس از تصاویر امکان قرار دادن ویدئوها و سپس ارسال خصوصی نیز فراهم شد و حالا بیش از 20 میلیارد تصویر توسط 200 میلیون کاربر فعال در اینستاگرام وجود دارد. محبوبیت اینستاگرام به جایی رسید که فیس‌بوک تصمیم گرفت با پرداخت یک میلیارد دلار این سرویس را خریداری کند.

شش سال از انتشار اولیم عکس در اینستاگرام گذشت

اگر از معدود افرادی هستید که با این سرویس آشنایی ندارید و یا در استفاده از آن به مشکلاتی برخورد کرده‌اید می‌توانید به مطلب آموزشی سیر تا پیاز مراجعه کنید.