خیلی از کاربران اینستاگرام مشکل اندروید گوشیشون را دارند که ما تصمیم گرفتیم پستی در مورد نسخه های اندروید قرار بدهیم که مشکل شما را رفع کنیم

تاریخچهٔ نسخه‌های سیستم عامل تلفن همراه اندروید با انتشار نسخه بتای این نرم‌افزار در ماه نوامبر سال ۲۰۰۷ آغاز شد. اولین نسخه تجاری این سیستم عامل در سپتامبر ۲۰۰۸ بر روی یکی از گوشی‌های شرکت HTC منتشر شد. این سیستم عامل در حال حاضر زیر نظر شرکت گوگل و اتحادیه گوشی باز(مخفف انگلیسی: OHA) در حال توسعه است.

از ماه آوریل سال ۲۰۰۹ و با انتشار نسخه ۱٫۵ هر نسخهٔ این سیستم عامل با نام یک شیرینی و یا دسر نام گذاری می‌شود. این نام‌ها که از ترتیب حروف الفبای انگلیسی نیز پیروی می‌کنند تا کنون Cupcake (نوعی کیک بزرگتر از کیک کابلی)، Donut (نوعی پیراشکی)، Eclair (نوعی شیرینی خامه‌ای)، Foroy (مخفف عبارت Frozen Yogurt که یک نوع دسر است)، Gingerbread (نان زنجفیلی)، Ice Cream Sandwich (بستنی حصیری)، Jelly Bean (آب‌نبات ژله‌ای)، KitKat (شکلات کیت‌کت)، Lollipop (آبنبات چوبی) و Marshmallow (پف نبات) بوده‌اند.

لوگو اندروید

در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ اعلام شد که تا کنون بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه در سراسر دنیا از این سیستم عامل استفاده می‌کنند. آخرین به روز رسانی اندروید نسخهٔ ۶ یا پف نبات (marshmallow) می‌باشد که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ انتشار یافته است و از دستاورد های سال ۲۰۱۶ است.

برای دانلود اینستاگرام مخصوص هر نسخه ی اندروید روی آن کلیک کنید

۱. اندروید نسخه ۱٫۰

اندروید نسخه ۱٫۱

۳ .اندروید نسخه ۱٫۵ یا Cupcake (کیک کابلی)

۴. اندروید نسخه ۱٫۶ یا Donut

۵ .اندروید نسخه ۲ و ۲٫۱ یا Éclair

۶. نسخه ۲٫۲ یا Froyo

۷ .اندروید نسخه ۲٫۳ یا Gingerbread

اندروید نسخه ۳ و ۳٫۱ و ۳٫۲ یا Honeycomb

۹. اندروید نسخه ۴٫۰ یا Ice Cream Sandwich

.۱۰ اندروید نسخه ۴٫۱ یا آب‌نبات ژله‌ای

۱۱ .اندروید نسخه ۴٫۴ یا کیت‌کت

۱۲ .اندروید نسخهٔ ۵٫۰ یا آب‌نبات چوبی

۱۳. اندروید نسخهٔ ۶٫۰ یا مارشمالو یا پف‌نبات

14. اندروید نسخه ی 7.0 نوقا

15.اندروید ۸٫۰ اوریو

برای دانلود تمامی نسخه های اندروید اینستاگرام کلیک کنید

***