اینستاگرام طی چند وقت اخیر قابلیت‌های جدید همچون امکان فیلتر کردن کلمات توهین‌آمیز در کامنت ها و یا اکانت های تجاری را به رابط کاربری این شبکه اجتماعی افزوده است. حال در ادامه همین روند ساعاتی پیش نیز در جدیدترین به‌روزرسانی اینستاگرام، قابلیت پیش‌نویس کردن پست‌ها به صورت عمومی عرضه گردید.

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که پس از آپلود عکس در اینستاگرام و افزودن لوکیشن مورد نظر، در یک صحنه لحظه یادتان می‌افتد که کار دیگری دارید و باید سریعاً از اینستاگرام خارج شوید. تا پیش از این، افرادی که در چنین شرایطی گیر کرده بودند یا بایستی پست مورد نظر را با متنی نصفه کاره منتشر می‌کردند و یا اینکه به طور کلی قید انتشار مطلب در آن زمان را می‌زدند.

معرفی و آموزش تصویری قابلیت پیش‌نویس کردن پست‌ها در اینستاگرام

Introduction and video tutorials ability to draft a post on Instagram

همین موضوع باعث گردیده بود که بسیاری از کاربران از رابط کاربری این شبکه اجتماعی ناراضی باشند. در همین راستا اکنون به نظر می‌رسد توسعه دهندگان اینستاگرام با توجه به درخواست‌های متعدد کاربران، ساز و کاری تعبیه کرده‌اند که افراد می‌توانند پست‌های خود را نیمه کاره رها کرده و به صورت پیش‌نویس ذخیره نمایند تا بعداً در فرصتی مناسب امکان ویرایش متن مطلب را داشته باشند.

در بخش راهنمای این بخش آمده است که کاربران می‌توانند پس از آپلود تصویر مورد نظر، اعمال فیلترهای مناسب و تعیین لوکیشن عکس، با انتخاب فِلِش برگشت به مرحله قبل و سپس انتخاب گزینه “Save Draft”، پست خود را در حالت پیش‌نویس ذخیره کنند.

معرفی و آموزش تصویری قابلیت پیش‌نویس کردن پست‌ها در اینستاگرام

البته توجه داشته باشید که حتماً بایستی قسمت کپشن پست، لوکیشن و افراد تگ شده را انتخاب نمایید زیرا در غیر این صورت امکان پیش‌نویس کردن آن وجود نخواهد داشت. در سوی دیگر برای ویرایش پیش‌نویس‌های خود تنها کافی است پس از انتخاب آیکون دوربین، به سربرگ Library بروید و سپس از پست‌های ذخیره شده پایین صفحه، مطلب مورد نظر را انتخاب نمایید.

کار دیگری که می‌توانید از طریق این قابلیت‌ بکنید آماده کردن چندین پست اینستاگرامی است تا به مرور و به صلاحدید خودتان یک به یک در وقت مناسب انتشارشان دهید. لازم به ذکر است که پیش‌نویس کردن پست‌ها در نسخه جدید Android و iOS اینستاگرام قابل دسترس بوده و این در حالیست که در آینده‌ای نزدیک نیز به نسخه ویندوز 10 موبایل این شبکه اجتماعی اضافه خواهد شد.

+ دانلود تمامی نسخه های مربوط به اندروید

+ دانلود اخرین ورژن اینستاگرام آی او اس

+ دانلود اینستاگرام رسمی برای ویندوز فون 10

***