اسنپ‌چت با قابلیت‌های جذابش غوغایی به پا کرد. اینستاگرام که کاری به کار ویدئوها نداشت و خیلی روی این قسمت سرمایه‌گذاری نمی‌کرد، با خیزش اسنپ‌چت به خود آمد و قابلیت استوری را اضافه کرد و کپی‌های جانانه‌ای از اسنپ‌چت کرد. حال این الهام و کپی بازهم ادامه دارد.

اینستاگرام به تازگی آپدیتی منتشر کرده که دو قابلیت تازه به همراه دارد. قابلیت اول تصاویر محوشونده که داخل دایرکت‌ها ارسال می‌شوند. دومین قابلیت تازه اضافه کردن استریم ویدئو به صورت زنده در بخش استوری اینستاگرام است. قابلیت دومی به نظر قابلیتی جذاب است، بدین دلیل که حتی اسنپ‌چت نیز این قابلیت را در خود ندارد. البته ناگفته نماند که پیش از این پریسکوپ و بعد از آن فیسبوک این قابلیت را برای کاربران خود به ارمغان آوردند و جای تعجبی ندارد که اینستاگرام نیز چنین کاری بکند، هر چه باشد اینستاگرام متعلق به فیسبوک است.

#هشتگ اخبار اینستاگرام

قابلیت استریم ویدئو زنده، داخل بخش استوری جای‌گذاری شده است، هنگامی که شما اینستاگرام خود را سوایپ می‌کنید که استوری تازه آپلود کنید، در کنار امکاناتی مانند ویدئو و عکس، قابلیتی ویدئو زنده را نیز خواهید داشت. هنگامی که شما شروع به استریم کردن ویدئو می‌کنید و ویدئو زنده خود را آپلود می‌کنید، فالوور‌های شما در قسمت بالای اینستاگرام، کنار عکس شما یک آیکون کوچک با نام «Live» خواهند دید و می‌توانند وارد ویدئو شما شوند و اتفاقات را دنبال کنند. طبیعتا چنین قابلیتی، نیازمند کامنت‌گذاری زنده نیز هست و شما می‌توانید بر روی تصویر کامنت بگذارید و همچنین می‌توانید به ویدئو مورد نظر یک قلب اهدا کنید! همچنین اینستاگرام این قابلیت را به تب اکسپلور نیز خواهد آورد و اگر افراد که فالوو می‌کنید استوری زنده‌ای نداشته باشند می‌توانید وارد تب اکسپلور شوید و ویدئوهای زنده بقیه افراد را ببینید و آن‌ها را دنبال کنید.

در قسمت تصاویر محوشونده نیز، شما می‌توانید از طریق دایرکت اینستاگرام، به یک شخص یا یک گروه که عضو آن هستید عکس بفرستید. در این قابلیت شما تنها قادر به ارسال عکس محوشونده به کسانی هستید که شما را دنبال می‌کنند و اگر آن شخص از عکس شما یک اسکرین‌شات بگیرد یا دوباره ویدئو را پخش کند شما خبردار خواهید شد. همچنین شما می‌توانید روی تصاویر نوشته بگذارید و تصاویری بکشید، دقیقا مانند قابلیت استوری که پیش از این نیز موجود بود.

تصاویر محوشونده در آپدیتی که شرکت امروز منتشر کرده در دسترس خواهند بود، اما برای امتحان کردن قابلیت پخش ویدئوی زنده، باید کمی بیشتر صبور باشید. شرکت اعلام کرده که این قابلیت در هفته‌‌های آینده عرضه خواهد شد.

به زودی آموزش مربوط قرار خواهد گرفت

***