یکی از ویژگی هایی که چند وقتی است در شبکه های اجتماعی مختلف رواج یافته، امکان پخش خودکار ویدئو هاست. این ویژگی از نظر برخی از کاربران یک قابلیت مثبت، کاربردی و مفید است و از نظر برخی دیگر آزار دهنده و اضافی!

برخی از معتقدان نیز بر ای ن باورند که این ویژگی تنها به منظور افزایش آمار بازدید ویدئو ها ایجاد شده و هیچ مزیت دیگری ندارد.

به نظر می رسد بهترین راه برای اینکه هر دو گروه رضایت کافی را از شبکه اجتماعی مورد نظر داشته باشند این است که این امکان به عنوان یک قابلیت آپشنال در نظر گرفته شود و کاربر قادر باشد در صورت تمایل آن را خاموش و یا روشن نماید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال حاضر این امکان را برای کاربران خود فراهم ننموده که بتوانند این ویژگی را در صورت تمایل غیر فعال نمایند. از این رو امروز تصمیم گرفتیم تا با آموزش یک روش کاربردی به شما در خاموش کردن برخی ویدئو های خاص کمک نماییم. این امکان برای کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS فراهم شده است. با ما همراه باشید.

آموزش تصویری غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. برنامه اینستاگرام را باز نموده و به حساب کاربری خود وارد شوشد. سپس به صفحه پروفایل کاربری مراجعه نمایید.
  2. به بخش مربوط به تنظیمات مراجعه نمایید. (این منو در نسخه اندروید با لمس سه نقطه بالا سمت راست و در نسخه iOS با لمس آیکن چرخ دنده در دسترس خواهد بود.)

آموزش تصویری غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

در این بخش گزینه Cellular Data Use را یافته و انتخاب نمایید.

آموزش تصویری غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

در پنجره جدید گزینه Use Less Data  را انتخاب نمایید. با اعمال این تنظیمات از این پس زمانی که در صفحه خود هستید، ویدئو ها به صورت خودکار اجرا نخواهند شد.

آموزش تصویری غیر فعال کردن پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

نکته: توجه نمایید که این گزینه تنها در زمانی قادر به توقف ویدئو ها از پخش خودکار می باشد که شما از دیتای تلفن همراه استفاده نماییدو در صورت استفاده از وای فای به هیچ عنوان نمی توان جلوی پخش خودکار ویدئو ها را گرفت.

با کمک این ترفند می توانید تا حد زیادی در مصرف و مدیریت داده تلفن همراه صرفه جویی نمایید.

#هشتگ آموزش اینستاگرام

***