اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اشتراک‌گذاری عکس در شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود. تعداد کاربران این برنامه با افزایش همیشگی به بیش از ۴۰۰ میلیون نفر رسیده است. در این مقاله نکات و راهکار‌هایی از این برنامه را مرور می‌کنیم که دانستن این ترفند‌ها برای تمام کاربران این برنامه لازم است.
در بخش اول این مقاله مقدماتی را برای شروع به کار با اینستاگرام، آموزش دادیم. حال که مراحل ساختن اکانت و فالوو کردن و قرار دادن عکس و فیلم در صفحه خود را یاد گرفته‌اید، با هشتگ، ارسال پیام دایرکت، استفاده از نسخه وب اینستاگرام و چندین ویژگی دیگر از این برنامه آشنا خواهید شد.

اضافه کردن عکس در نقشه

علاوه بر عکس‌هایی که در صفحه کاربران مشاهده می‌کنید، می‌توانید عکس‌هایی را که با مکان‌های مختلف تگ شده‌اند، در نقشه ببینید. برخی از کاربران دوست ندارند که مکان عکس‌های خود را روی نقشه مشخص کنند. اگر نمی‌خواهید از این ویژگی استفاده کنید، از تگ‌های مکانی استفاده نکنید یا از طریق دکمه Edit در گوشه‌ی راست بالای نقشه، آن‌ها را از نقشه حذف کنید.

اضافه کردن عکس در نقشه

لینک‌کردن اینستاگرام با فیسبوک، توئیتر، فلیکر و تامبلر

به دلیل اینکه اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اجتماعی است، ممکن است بخواهید تمام اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی خود را به آن لینک کنید تا بیشترین بهره را از آن ببرید. شما می‌توانید اکانت‌های فیسبوک، توئیتر، فلیکر و تامبلر خود را به علاوه اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی کوچک‌تر مانند آمبا و وی کنتاکته را، به اینستاگرام لینک کنید. برای لینک‌شدن با شبکه‌های اجتماعی، از طریق سربرگ پروفایل وارد Linked Accounts و سپس Share Settings بشوید و مشخص کنید که می‌خواهید چه اکانت‌هایی را به اینستاگرام لینک کنید. هر زمان که عکس یا فیلمی را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید انتخاب کنید که این عکس یا فیلم را در کدام شبکه اجتماعی لینک شده، به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های خود را فقط در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده ی آموزش لینک دادن اینستاگرام به تمامی شبکه های اجتماعی به این صفحه بروید.

لینک‌کردن اینستاگرام با فیسبوک، توئیتر، فلیکر و تامبلر

اضافه کردن عکس‌ها در وب

آیا عکسی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید که فوق‌العاده است و می‌خواهید آن را در بلاگ یا سایت خود قرار دهید؟ وارد نسخه وب اینستاگرام شوید و عکسی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، پیدا کنید. بر روی سه نقطه کلیک کنید و گزینه Embed را انتخاب کنید. می‌توانید کد نمایش داده شده را در هر جای اینترنت وارد کنید تا عکس مورد‌نظر شما، نمایش داده شود. اگر محتویات مورد‌نظر شما در اینستاگرام، خصوصی باشد، نمی‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

برای مشاهده ی آموزش ارسال پست اینستاگرام در کامپیوتر به این صفحه بروید.

اضافه کردن عکس‌ها در وب

برداشتن عکسی که شما در آن تگ شده‌اید

اگر یکی از دوستانتان، شما را در عکسی تگ کند، این عکس در صفحه پروفایل در بخش You قرار می‌گیرد. زمانی که عکسی که شما در آن تگ شده‌اید را دوست ندارید، می‌توانید آن را مخفی کنید. برای برداشتن عکسی که در آن تگ شده‌اید روی عکس مورد‌نظر ضربه بزنید و گیره اینستاگرام را مشاهده کنید. بر روی گیره ضربه بزنید و در منوی باز شده، Hide From My Profile یا Remove Me From Photo را از More Options انتخاب کنید.

برای مشاهده آموزش تصویری برداشتن تگ به این صفحه بروید.

برداشتن عکسی که شما در آن تگ شده‌اید

ارسال پیام دایرکت

در گوشه راست بالای صفحه اصلی اینستاگرام، آیکونی شبیه کشو وجود دارد. ضربه بر روی این آیکون شما را وارد صفحه دایرکت اینستاگرام می‌کند که در این قسمت می‌توانید پیام‌های دایرکت خود با دیگر کاربران اینستاگرام را مشاهده کنید. در حالی که هدف اصلی اینستاگرام، به اشتراک‌گذاری عکس و فیلم است، دارای بخشی برای ارسال پیام است که در این بخش می‌توانید نوشته، عکس یا فیلم خود را که نمی‌خواهید به صورت عمومی نمایش داده شود، ارسال کنید. برای ارسال، روی دکمه + در بالای صفحه دایرکت، ضربه بزنید و گزینه‌های Send Photo or Video یا Send Message را انتخاب کنید. گزینه اول به شما امکان ارسال عکس یا فیلم از طریق گالری گوشی را می‌دهد و گزینه دوم برای ارسال پیام به دیگر کاربران اینستاگرام است.

آموزش کامل دایرکت اینستاگرام از سیر تا پیاز

ارسال پیام دایرکت

نحوه استفاده از هشتگ

اضافه‌کردن هشتگ‌ها (#) راه بسیار خوبی برای پیدا‌کردن فالوور و به اشتراک گذاشتن عکس‌ها با افراد بیشتر است. استفاده از هشتگ‌های مرتبط با عکس باعث ارتباط با افراد دیگری می‌شود که علایق یکسانی با شما دارند، اما بسیار مهم است که هشتگ انتخابی شما با عکس شما مرتبط باشد. به طور مثال اگر عکسی از اتوبوس فولکس واگن را قرار می‌دهید به عنوان هشتگ آن از #VWBus و #Volkswagon استفاده کنید.

برای دانلود نسخه های قدیمی اینستاگرام به این صفحه بروید.

#هشتگ آموزش اینستاگرام

اگر از هشتگ نامربوط با موضوع عکس خود استفاده کنید، احتمالاً هیچ کس شما را فالوو نخواهد کرد زیرا ممکن است مردم زیاد آن تگ را مشاهده نکنند. یکی از ویژگی‌های جالب اینستاگرام این است که به شما هشتگ‌های مرتبط را به همراه تعداد پست‌های درون آن، نمایش می‌دهد.

آموزش کامل و نحوه ی استفاده از آن در این صفحه کلیک کنید

نحوه استفاده از هشتگ

نحوه استفاده از اینستاگرام در وب

برای دسترسی به اکانت خود از طریق وب، به سایت Instagram.com بروید و با نام کاربری و رمز عبور خود وارد اکانت خود بشوید. در گذشته، اینستاگرام نسخه موبایلی برنامه خود را به عنوان روش بهتر استفاده از این برنامه قرار داده بود و در نسخه وبسایت این برنامه فقط قابلیت مشاهده عکس‌ها را داشتید. در حال حاضر، همچنان از طریق نسخه وب نمی‌توانید پستی را ارسال کنید، اما امکان جستجو، فالوو‌کردن و تغییر مشخصات پروفایل به این نسخه اضافه شده است.

پیشنهاد میکنم آموزش ها ما در مورد اینستاگرام در وب را در این صفحه مشاهده کنید.

نحوه استفاده از اینستاگرام در وب

انتخاب به عنوان کاربر منتخب توسط اینستاگرام

با انتخاب‌شدن به عنوان کاربر منتخب توسط اینستاگرام می‌توانید روزانه هزاران فالوور جدید داشته باشید. متأسفانه اینستاگرام روش انتخاب کاربران منتخب را اعلام نکرده است، اما اگر به فهرست Suggested Users اضافه شوید، به تعداد زیادی کاربر نمایش داده می‌شوید. اگر وارد فهرست Suggested Users شوید، حداقل به مدت یک هفته در این فهرست می‌مانید. برای داشتن شانس بالا برای انتخاب در این فهرست، مطمئن شوید که عکس‌های شما دارای سبک قابل شناسایی و ثابتی باشد تا مورد توجه دیگر کاربران اینستاگرام، قرار بگیرید.

خوب ما آموزشی در این مورد به صورت اختصاصی ترتیب داده ایم که پیشنهاد میکنم در این صفحه مشاهده کنید.

انتخاب به عنوان کاربر منتخب توسط اینستاگرام

در این بخش از آموزش ترفند‌های اینستاگرام، راهکار تبدیل‌شدن به کاربر منتخب، امبد کردن عکس‌ها، لینک کردن اکانت‌های دیگر شبکه‌های اجتماعی به اینستاگرام و ترفند‌های دیگری را آموزش دادیم. در بخش سوم و نهایی این مطلب به شما ترفند ارسال فایل‌های GIF، مدیریت چندین اکانت مختلف، گذاشتن قاب برای عکس‌ها و ترفند‌های دیگری را آموزش می‌دهیم. امیدواریم که این ترفند‌ها در راه استفاده بهتر از اینستاگرام، برای شما مفید باشند.

و برای مشاهده ی بخش اول و سوم این آموزش به این صفحه بروید.