درست از زمانی که وارد اینستاگرام شده ایم، مصرف ترافیک اینترنتی مان روز به روز بیشتر و بیشتر شده است به طوری که بارها نیاز به شارژ اینترنت پیدا کرده ایم. این دقیقا حرفی است که بسیاری از کاربران مدعی آن هستند حتی خود شما.
البته این قضیه تازگی ندارد و یک دلیل مهم دارد و آن هم این است که شما زمانی که عکس یا فیلم روی صفحه خود آپلود می کنید، حجم بسیار زیادی را در حال تلف کردن هستید. البته مصرف اینستاگرام به این موضوع تنها محدود نمی شود. مثلا شما وقتی در حال کاووش تصاویر و فیلم های دیگران نیز هستید و تایم لاین ها را مشاهده می کنید، به اندازه هر عکس و فیلم از ترافیک اینترنتی تان می کاهید.
برای حل این مشکل می توانید از یک قابلیت در خود اینستاگرام استفاده کنید که من در این مقاله آن را به شما یاد می دهم:

این اموزش برای نسخه های قدیمی اینستاگرام میباشد.

برای دانلود نسخه های قدیمی اینستاگرام به این صفحه بروید.

ابتدا وارد اینستاگرام شوید و در پروفایل خود قرار بگیرید. در این موقعیت روی آیکون چرخ دنده مانند که نشان از تنظیمات دارد کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات شده و آپشن ها را مشاهده کنید:

آموزش کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام نسخه ی قدیمی

در بخش تنظیمات کمی پایین تر بیایید تا گزینه Mobile Data Use را مشاهده کنید:

#هشتگ آموزش اینستاگرام

آموزش کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام نسخه ی قدیمی

این گزینه را که مشاهده کردید روی آن کلیک کنید تا قابلیت تنظیم آن را مشاهده کنید. در این موقعیت عبارت  Use Less Data  را مشاهده خواهید کرد که یک اسلاید روبروی آن قرار دارد. کافی است روی اسلاید ضربه بزنید یا اینکه آن را بکشید تا فعال شود و اصطلاحا on شود:

آموزش کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام نسخه ی قدیمی

بدین صورت می توانید در مصرف ترافیک اینترنتی تان کمی صرفه جویی کنید و دیرتر نیاز به شارژ دیتا داشته باشید.
در مصرف ترافیک، هیچ تفاوتی ندارد که شما از موبایل یا مرورگر لپ تاپ بدین منظور استفاده کنید. به هر حال اینستاگرام یک شبکه تصویری است و حسابی ترافیک خور است.

آموزش نسخه ی جدید اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت را در این صفحه مشاهده بفرمایید.