همان‌طور که پیش از این نیز از احتمال معرفی چنین اپلیکیشنی خبر داده بودیم  اینستاگرام رسماً از Bolt رونمایی کرد. این سرویس که شباهت زیادی به Snapchat و یا Slingshot دارد برای ارسال عکس و یا ویدئو به صورت خصوصی و با زمان انقضا کاربرد دارد.

اپلیکیشن پیغام رسان Bolt اینستاگرام را بشناسید

کار با این اپلیکیشن که همچنین به Taptalk نیز شباهت دارد بسیار ساده است: با لمس عکس هر فرد سریعاً یک عکس ارسال کنید، با نگه‌داشتن انگشت روی آن ویدئو بفرستید و با تکان دادن گوشی ارسال Bolt اشتباهی و تصادفی را کنسل کنید. در نوار پایین 4 فردی که بیشترین Bolt را با آن‌ها داشته‌اید مشاهده می‌شود که می‌توان تا 20 نفر نیز به آن افزود. Bolt برای اشتراک سریع تصاویر برای یک کاربر در هر مرتبه شاید بهترین گزینه باشد و پیام شما وقتی توسط فرد مورد نظر خوانده شد بلافاصله حذف خواهد شد. (درست شبیه به Snapchat)

اپلیکیشن پیغام رسان Bolt اینستاگرام را بشناسید

جالب این‌جاست که فیس‌بوک ماه گذشته اپلیکیشن Slingshot را نیز با کارایی مشابه عرضه کرده بود و از آن‌جایی که اینستاگرام متعلق به فیس‌بوک است دو اپلیکیشن تا این حد شبیه شاید تصمیم درستی نباشد؛ جالب اینجاست که این دو اپلیکیشن حتی ادیتور متن مشابهی برای اضافه کردن متن به عکس یا ویدئوها دارند. البته عرضه این اپلیکیشن می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که همان‌طور که فیس‌بوک ادعا کرد حتی پس از تصاحب اینستاگرام این شرکت تقریباً مستقل عمل می‌کند.
شاید بگویید قابلیت دایرکت اینستاگرام نیز عملکرد مشابهی دارد؛ اما Bolt برای به اشتراک‌گذاری بسیار سریع‌تر، با یک‌فرد در هر مرتبه و همچنین با قابلیت حذف شدن خودکار طراحی شده است. به هر حال با وجود این‌که شاید سرویس‌های مشابه بسیاری وجود داشته باشد اما تعداد کاربران فعال اینستاگرام شاید موفقیتی بیشتر از دیگران را برای Bolt رقم بزند؛ اپلیکیشنی که میتوانید در این صفحه دانلود کنید.

***