یکی از پرسش‌هایی که کاربران بسیاری پاسخ آن را نمی‌دانند نحوه آنبلاک کردن در صورت بلاک متقابل در اینستاگرام است. در این مطلب قصد داریم چند روش برای حل ماجرا آموزش دهیم.

اگر فردی را در اینستاگرام بلاک کرده باشید و صفحه شما هم خصوصی باشد فرد مورد نظر نمی‌تواند صفحه شما را در بخش جستجو پیدا کرده و به هر نحوی به صفحه شما دسترسی داشته باشد. در صورتی که این بلاک یک‌طرفه باشد می‌توانید به سادگی و با مراجعه به صفحه شخص و لمس دکمه سه نقطه یا چرخ دنده و سپس Unblock او را آنبلاک کنید. اما اگر بلاک متقابل باشد از آن‌جا که هیچکدام از افراد نمی‌توانند صفحه دیگری را ببینند ماجرا پیچیده خواهد شد.

برای آنبلاک کردن کاربر مورد نظر در صورتی که یکدیگر را بلاک کرده‌اید می‌توانید از یکی از روش‌های زیر اقدام کنید:

توجه داشته باشید از آن‌جا که اینستاگرام دائماً درحال تغییر است شاید برخی از این روش‌ها عملی نباشد.
۱. آنبلاک کردن از بخش Blocked Accounts
راه اصلی و سریع‌تر برای رفع مشکل رجوع به بخش Blocked Accounts است. کافیست وارد صفحه پروفایل خود شده و دکمه سه نقطه بالای صفحه را لمس کنید. سپس در بخش Privacy and Security به دنبال Blocked Accounts بگردید.

در صورت بلاک متقابل در اینستاگرام چگونه یکدیگر را آنبلاک کنیم؟

گفتنی است در نسخه‌های جدید اینستاگرام باید دکمه سه خط (منو) سمت چپ و بالا را لمس کرده و Settings را انتخاب کنید.

در صورت بلاک متقابل در اینستاگرام چگونه یکدیگر را آنبلاک کنیم؟

در بخش Blocked Accounts می‌توانید اکانت مورد نظر خود را پیدا کرده، وارد پروفایل او شده و با لمس سه نقطه او را Unblock کنید.
اگر وقتی وارد پروفایل شخص مورد نظر شدید دکمه‌ای برای انتخاب وجود نداشت باید به یکی از روش‌های دیگر عمل کنید.

۲. روش منشن کردن

کافیست یک صفحه عمومی دلخواه را باز کنید و پس از باز کردن یک پست در بخش کامنت‌ها اکانت مورد نظر خود را منشن کنید. به این ترتیب که اسم اکانت را بدون فاصله پس از یک علامت @ وارد کنید. حالا روی POST ضربه بزنید تا کامنت منتشر شود و سپس با لمس نام اکانت تایپ شده وارد صفحه مورد نظر شوید. از این‌جا می‌توانید فرد را آنبلاک کنید.

آموزش کامل منشن کردن اینستاگرام را در این صفحه ببنید.

اما منشن کردن در اینستاگرام به چه معناست؟

اگر از این روش هم نتیجه نگرفتید روش بعدی را امتحان کنید.

اپلیکیشن Cleaner for Instagramx

این یک اپلیکیشن جانبی برای انجام عملیاتی مثل فالو/آنفالو کردن گروهی، پاک کردن گروهی تصاویر، آنلاک کردن دسته‌جمعی و … است. توجه کنید ما چنین عملیات دسته‌جمعی را به خاطر خطر محدود شدن یا اسپم شناخته شدن اکانت توصیه نمی‌کنیم اما این اپلیکیشن برای مشکل ما نیز راه حل دارد.
ابتدا اپلیکیشن اندروید یا iOS را از طریق لینک‌های زیر دانلود کنید:

اپلیکیشن Cleaner for Instagram

اپلیکیشن Cleaner for Instagram

حالا پس از باز کردن اپلیکیشن اطلاعات اکانت اینستاگرام خود را وارد کنید و دکمه پیکان شکل را بزنید. حالا باید با انتخاب گزینه AGREE قوانین اپلیکیشن را قبول کنید. این اپلیکیشن اجازه 50 عملیات رایگان را به شما می‌دهد که برای کار ما کافیست. حالا به زبانه Settings با علامت چرخ دنده در پایین صفحه بروید.

در صورت بلاک متقابل در اینستاگرام چگونه یکدیگر را آنبلاک کنیم؟

در پایین صفحه Blocked Users را انتخاب کنید. حالا پس از این‌که اکانت مورد نظرتان را پیدا کردید آن را با لمس کردن انتخاب کنید و دکمه آبی رنگ شکل صاعقه را فشار دهید. حالا در میان گزینه‌ها Unblock را انتخاب کنید.