مدیر عامل مایکت: ابلاغیه‌ای برای حذف اینستاگرام‌های غیررسمی دریافت نکرده‌ایم :: اینستاگرام ها | مرجع تخصصی دانلود و آموزش شبکه های اجتماعی
دنیای سریال

مدیر عامل مایکت: ابلاغیه‌ای برای حذف اینستاگرام‌های غیررسمی دریافت نکرده‌ایم

بعد از منتشر شدن گزارش مرکز ماهر و مشخص شد که هنوز هم تعدادی از برنامه‌های معرفی شده در این گزارش که منجر به سرقت اطلاعاتی یک میلیون کاربر شده‌ همچنان در مارکت‌های اندرویدی فعال هستند. «وحید رحیمیان»، مدیر فروشگاه نرم‌افزاری مایکت در گفتگو  تاکید دارد که آنها قانون‌گذار نیستند و مراجع ذی‌ربط باید ابلاغیه حذف این برنامه‌ها را به مجموعه‌شان اعلام کنند:

«به ما گفتند که این توضیحات را به توسعه‌دهندگان اطلاع دهیم و تذکرهای لازم را نیز به آنها گوشزد کنیم. البته برخی از این برنامه‌ها توضیحاتی داشتند که خلاف واقعیت بوده و با آنها برخوردهای بیشتری صورت می‌گیرد. توسعه‌دهندگان این برنامه‌ها اگر خارجی بودند و ما آنها را بازنشر کرده بودیم، بدون حرف پس و پیش موظف به حذف این برنامه‌ها بودیم اما چون این افراد ایرانی هستند، باید مراجعی چون پلیس فتا دستور حذف آنها را به ما دهد.»

رحیمیان اشاره می‌کند که توسعه دهندگان کد اقتصادی دارند و پلیس فتا و یا مرکز ماهر و سازمان‌هایی از این دست با آنها برخورد می‌کنند و جلساتی با آنها در راستای حل شدن مشکلاتشان تشکیل می‌دهند. مدیر مایکت دلیل پیدا نشدن این مشکلات در همان وهله اول ورودشان به مارکت را پیچیده بودن و طولانی بودن این فرایند‌ها می‌داند. او معتقد است که کشف این باگ‌ها، انرژی فنی زیادی می‌خواهد که مرکز ماهر توانایی آن را دارد:

«ما انتقال دهنده پیام‌ مراکز مختلف به سوی توسعه‌دهنده‌ها هستیم و البته در برخی مواقع ورود جدی به موضوع می‌کنیم، مثل برنامه‌های سرویس ارزش افزوده که وزیر ارتباطات هم پیش‌تر درباره آنها گوشزد کرده بود. در قبال این برنامه‌ها برخورد جدی حذف را پیش گرفتیم و مورد کنونی در کشور ما یک موضوع جدید است و باید در راستای برنامه‌ها و قوانین خودمان فکر کنیم تا بتوانیم با آن مقابله کنیم.»

مدیر عامل مایکت: ابلاغیه‌ای برای حذف اینستاگرام‌های غیررسمی دریافت نکرده‌ایم

رحیمیان در پاسخ مبنی بر وضعیت نهایی برنامه‌ها اعلام می‌کند که تا امروز برخی از این برنامه‌ها خبر داده‌اند که قصد ارائه نسخه‌ای با عملکرد صحیح از اپلیکیشن خود را دارند و سیاست مایکت فعلا تذکر جدی به این برنامه‌ها بوده و اگر این تذکرات جدی گرفته نشوند، برخوردهایی از سوی مجموعه مایکت هم با آنها صورت خواهد گرفت.
وی حذف آنی و ناگهانی این برنامه‌ها را چندان درست نمی‌داند و معتقد است در وهله اول باید تذکرات به توسعه‌دهندگان ایرانی داده شود و مشکلات پیشین و کنونی حل و فصل شوند تا پرونده این مشکلات به بهترین شکل حل شود.

| | سه شنبه, ۴ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۳۲ ب.ظ | | برنامه | | اخبار
| | نویسنده : اینستا گرام ها
لطفا قبل از نظر دادن به این پست حتما موارد زیر را بخوانید
شما می توانید نظرات خود را پیرامون این مطلب ارسال فرمایید،نظرات شما می تواند در تایید و یا نقد این مطلب و یا مبتنی بر نظر شخصی خودتان باشد.
لطفا در مورد موضوع اصلی پست نظر دهید و برای بحث های جدید، نظرتون رو در قسمت تماس با من ارسال کنید.
کامنت هایی که در پاسخ به نظر دیگران و یا نقد کامنت سایرین باشند،تنها در صورت رعایت ادب و نزاکت تایید خواهند شد.
قبل از نظر دادن اگر بیانی هستید،روی وارد شوید کلیک کنید تا مشخصات شما به صورت خودکار ظاهر شود.
نظراتی که خصوصی ارسال می شوند،قابلیت نمایش عمومی در این پست را ندارند.
کامنت های تبلیغاتی یا کامنت هایی که جهت گرفتن بک لینک ارسال می شوند،ستاره دار یا تایید نخواهند شد.
کامنت هایی که حاوی توهین،تمسخر،تهمت نسبت به قومیت ها و نیز اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند تایید نخواهند شد.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تمامی حقوق برای اینستاگرام ها | مرجع تخصصی دانلود و آموزش شبکه های اجتماعی