مد و لباس پژوهش تازه محققان با استفاده از اینستاگرام و هوش مصنوعی :: اینستاگرام ها | مرجع تخصصی دانلود و آموزش شبکه های اجتماعی

مد و لباس پژوهش تازه محققان با استفاده از اینستاگرام و هوش مصنوعی

اگر وقت آن را داشته باشید تا تنها یک یا دو میلیون عکس پست شده در اینستاگرام را از نظر بگذرانید در خواهید یافت که این پلتفرم می تواند نقش یک ابزار ارزشمند را برای تحلیل فرهنگی ایفا کند.
در همین راستا، پژوهشگران دانشگاه کورنل اخیرا نوعی برنامه هوش مصنوعی را آموزش داده اند تا با استفاده از برخی عکس ها و دیتای جغرافیایی منتشر شده در اینستاگرام به تحلیل عکس ها پرداخته و ترندهای فرهنگی در رابطه با نوع پوشش در سرتاسر دنیا را شناسایی نمایند.

مد و لباس پژوهش تازه محققان با استفاده از اینستاگرام و هوش مصنوعی

این گروه برای انجام پژوهش خود مستقیما از شبکه اجتماعی مورد بحث استفاده و عکس ها را که به حدود 44 شهر مختلف در سرتاسر دنیا مربوط می شد در سال های 2013 تا 2016 از آن دانلود کردند که شمار آنها مجموعا به 100 میلیون عکس می رسید.

آنها در ادامه به بررسی ترندهای مد براساس زمان و موقعیت مکانی پرداختند و برای حذف عکس هایی که مرتبط با این تحقیق نبودند هم در وهله نخست از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده نمودند. در مرحله بعد عکس ها مجددا به گونه ای فیلتر شدند تا تنها مواردی باقی بمانند که حاوی نیم تنه بالایی بدن اشخاص باشند و در انتها با این روش 15 میلیون عکس باقی ماند.

مد و لباس پژوهش تازه محققان با استفاده از اینستاگرام و هوش مصنوعی

پژوهشگران سپس به لطف عکسهای کمتری که در اختیارشان قرار داشت نوعی برنامه تشخیص شی را توسعه دادند که آیتم هایی نظیر لباس (مثلا ژاکت را از گرمکن یا روسری را از شال گردن) را شناسایی می کرد. آن برنامه همچنین برخی تعاریف نظیر طول آستین، رنگ و مدل های محبوب را هم یاد گرفت.

مد و لباس پژوهش تازه محققان با استفاده از اینستاگرام و هوش مصنوعی

بعد از تگ گذاری عکس ها، محققان دیتای خود را به برنامه دیگری دادند که برای تشخیص الگوهای موجود در داده ها (و نه لباس ها) طراحی شده بود و تشخیص می داد که کدام لباس ها با کدام آیتم ها جفت شده اند، در هر ناحیه چه ترندهایی وجود دارد و اینکه در بازه زمانی سه ساله از آغاز جمع آوری عکس ها، چه ترندهایی تغییر کرده اند.
آنها در انتها به این نتیجه رسیدند که در فصول زمستان مردم از رنگ های مشکی و قهوه ای بیشتر استفاده می کنند و رنگ های سفید و آبی نیز در تابستان طرفداران بیشتری دارند. این سیستم البته در وهله نخست برای تشخیص الگوهای مد طراحی شده بود، با این همه، امید می رود که در آینده از آن برای تحلیل دیتای مردم شناسی در مناطق بزرگ و در بازه های زمانی گسترده تر استفاده گردد.

مد و لباس پژوهش تازه محققان با استفاده از اینستاگرام و هوش مصنوعی

تیم تحقیقاتی در این باره نوشتند:

 آینده ای را تصور کنید که در آن، انسان شناسان به چندین تریلیون عکس متعلق به مردم که از کشورها و قاره های مختلف به دست آمده دسترسی دارند و ابزارهای موثری را در اختیار دارند تا این عکس ها را تحلیل کرده و به نتایج و چشم اندازهای خوبی دست پیدا کنند.

| | جمعه, ۷ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۰۲ ب.ظ | | برنامه | | مقاله و دانستنی ها
| | نویسنده : اینستا گرام ها
لطفا قبل از نظر دادن به این پست حتما موارد زیر را بخوانید
شما می توانید نظرات خود را پیرامون این مطلب ارسال فرمایید،نظرات شما می تواند در تایید و یا نقد این مطلب و یا مبتنی بر نظر شخصی خودتان باشد.
لطفا در مورد موضوع اصلی پست نظر دهید و برای بحث های جدید، نظرتون رو در قسمت تماس با من ارسال کنید.
کامنت هایی که در پاسخ به نظر دیگران و یا نقد کامنت سایرین باشند،تنها در صورت رعایت ادب و نزاکت تایید خواهند شد.
قبل از نظر دادن اگر بیانی هستید،روی وارد شوید کلیک کنید تا مشخصات شما به صورت خودکار ظاهر شود.
نظراتی که خصوصی ارسال می شوند،قابلیت نمایش عمومی در این پست را ندارند.
کامنت های تبلیغاتی یا کامنت هایی که جهت گرفتن بک لینک ارسال می شوند،ستاره دار یا تایید نخواهند شد.
کامنت هایی که حاوی توهین،تمسخر،تهمت نسبت به قومیت ها و نیز اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند تایید نخواهند شد.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تمامی حقوق برای اینستاگرام ها | مرجع تخصصی دانلود و آموزش شبکه های اجتماعی