لاین (به انگلیسی: Line) یک اپلیکشن پیام‌رسان فوری مخصوص تلفن های هوشمند و رایانه های شخصی است. لاین به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با یکدیگر به تبادل پیام های متنی، عکس، ویدئو و موسیقی (در نسخه PC) بپردازند.
لاین همچنین امکان برقراری تماس صوتی و تصویری را از طریق بسترهای اینترنتی (Voip) برای کاربران خود فراهم می‌سازد. لاین در سال ۲۰۱۱ در ژاپن راه‌اندازی شد و در ظرف دو سال به بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی ژاپنی بدل شد.
 به طوری که در نوامبر ۲۰۱۳ تعداد کاربران آن در سطح جهانی به مرز ۳۰۰ میلیون نفر رسید که از این تعداد ۵۰ میلیون آن را ژاپنی‌ها تشکیل می‌دادند. لاین در ابتدا برای گوشی های هوشمند اندروید و IOS ارائه شد؛ ولی بعداً در آگوست ۲۰۱۲ نسخه مربوط به گوشی‌های به لک بری و کامپیوتر و جاوا و سیمبین نیز عرضه شد. نسخه ویندوز فون و آشا نیز یک سال بعد و در سال ۲۰۱۳ برای کاربران ارائه شد.

در آگوست ۲۰۱۳ با اضافه شدن بخشی به نام تایم‌لاین، این برنامه از یک پیام‌رسان فوری به یک شبکه اجتماعی تغییر کارکرد داد.

In August 2013 added a section called Timeline, it's an instant messaging application to a social network that functional changes.

اضافه شدن دکمه‌های لایک، امکان درج کامنت، امکان تشکیل گروه‌ها و تخصیص پروفایل شخصی برای افراد بیش از پیش ماهیت این برنامه را به یک شبکه اجتماعی نزدیک می‌کرد.

برای دانلود لاین LINE مخصوص هر سیستم عامل مربوط بر روی تصویر آن ها کلیک کنید

دانلود برنامه لاین LINE برای کامپیوتر و ویندوز

دانلود برنامه لاین LINE برای ویندوز فوندانلود برنامه پیام رسان لاین Line برای جاوا و سیمبین

دانلود برنامه پیام رسان لاین LINE برای آی او اس IOS و آیپد نسخه ی جدید

دانلود برنامه پیام رسان لاین Line برای اندروید

به زودی برای بلک بری هم قرار خواهد گرفت

***