روز گذشته اینستاگرام قابلیت جدیدی را به سرویس خود آورد که به کمک آن کاربران می توانند زمان آخرین فعالیت (Last Seen) فالوورها یا کسانی که با آن ها چت داشته اند را ببینند. این ویژگی که Show Activity Status نام دارد، به صورت خودکار از درون تنظیمات اینستاگرام فعال شده و همانند بقیه سرویس ها این قابلیت را دارید تا آن را غیر فعال کنید.

#هشتگ اخبار اینستاگرام

برای این کار کافیست به قسمت تنظیمات اکانت رفته و در پایین تیک گزینه Show Activity Status را بردارید. البته با غیر فعال کردن این بخش، دیگر نمی توانید آخرین فعالیت بقیه را نیز ببینید. با توجه به گزارشات به دست رسیده، برای خیلی از کاربران اینستاگرام این ویژگی فعال شده است.

آپدیت جدید اینستاگرام نمایش «آخرین فعالیت»

اطلاعات به دست آمده خبر از یک ویژگی جدید دیگر با نام Type برای استوری ها می دهند. با این قابلیت می توانید استوری های متنی با آزادی عمل خیلی بیشتری بگذارید.

اما امکان دارد که لست سین اینستاگرام فعلا در مرحله آزمایشی باشد و هنوز بعضی ها به آن دسترسی نداشته باشند. بد نیست بدانید در کنار این ویژگی، به نظر می رسد که اینستاگرام در حال تست قابلیتی امنیتی در اپلیکیشن خود است که به واسطه آن، اگر از یک استوری اسکرین شات بگیرید به کسی که استوری گذاشته اطلاع داده خواهد شد.

مشخص نیست این قابلیت چه زمانی به اینستاگرام می آید ولی در نسخه کنونی تنها زمانی که از عکس ها یا ویدیوهای منتشر شده در دایرکت اسکرین شات میگیرید کاربر مقابل متوجه می شود. بد نیست بدانید ارسال هشدار در هنگام گرفتن اسکرین شات از استوری ها پیشتر در اسنپت چت حضور داشته است.

آپدیت جدید اینستاگرام نمایش «آخرین فعالیت»

اگر میخواهید این امکان را غیر فعال کنید اینجا کلیک کنید

آخرین فعالیت در قسمت دایرکت اینستاگرام نشان داده می شود.