استفاده از هایلایت اینستاگرام یک کار آسان است، گاهی اوقات شما ممکن است بخواهید آنها را دانلود کنید و ذخیره کنید. بله، البته، شما می توانید از آن اسکرین شات بگیرید اما نتیجه کار خیلی جالب نمی شود. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه هایلایت اینستاگرام خود را دانلود کنید. همچنین چگونه هایلایت های اشخاص دیگر را نیز دانلود کنید.

تا دو سال پیش فقط هدف ما این بود که یک پست اینستاگرام خوب ایجاد کنیم اما در سال ۲۰۱۶ اینستاگرام استوری ها را در اپ خود راه اندازی کرد. این قابلیت که از Snapchat گرفته شده است، در حال حاضر در همه جا هستند، واتس اپ، فیس بوک، مسنجر و اینستاگرام. اما استوری اینستاگرام تاکنون در مقایسه با همتای خود فیس بوک بسیار محبوب تر بوده است. چون ویژگی های منحصر به فردی دارد که در هیچ پلتفرم دیگر قابل دسترسی نیستند. یکی از این ویژگی ها هایلایت استوری است.

#هشتگ آموزش اینستاگرام

می توانید استوری های خود را هایلایت کنید و آنها را در بخش جداگانه ای از پست های خود قرار دهید. هایلایت ها فقط از استوری ها و نه از پست های عادی ایجاد می شوند. شما می توانید چندین هایلایت ایجاد کنید و آنها برای همیشه در صفحه اینستاگرام نگهدارید حتی بعد از ۲۴ ساعت که استوری ها پاک می شوند آن باقی می مانند.
استفاده از هایلایت اینستاگرام یک کار آسان است، گاهی اوقات شما ممکن است بخواهید آنها را دانلود کنید و ذخیره کنید. بله، البته، شما می توانید از آن اسکرین شات بگیرید اما نتیجه کار خیلی جالب نمی شود.
در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه هایلایت اینستاگرام خود را دانلود کنید. همچنین چگونه هایلایت های اشخاص دیگر را نیز دانلود کنید.

چگونه هایلایت ها را در اینستاگرام را دانلود کنیم؟

دو راه برای دانلود هایلایت اینستاگرام وجود دارد.
روش ۱: به طور مستقیم
برای ذخیره هایلایت اینستاگرام در گوشی خود این مراحل را دنبال کنید:
مرحله ۱: اپ اینستاگرام را راه اندازی کنید و به صفحه پروفایل خود بروید. روی هایلایتی که می خواهید دانلود کنید، ضربه بزنید.
چگونه هایلایت ها را در اینستاگرام را دانلود کنیم؟
مرحله ۲: عکسی را که می خواهید از آن هایلایت مورد نظر خود دانلود کنید پیدا کنید. سپس روی آیکون Seen by در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید.
چگونه هایلایت ها را در اینستاگرام را دانلود کنیم؟

روی آیکون Seen by در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید

مرحله ۳: در صفحه بعد، روی آیکن Download ضربه بزنید. عکس در گالری گوشی شما دانلود و ذخیره خواهد شد.

روش ۲: با استفاده از آرشیو استوری

شما همچنین می توانید هایلایت ها را از قسمت آرشیو استوری دانلود کنید. تمام استوری هایی که در اینستاگرام پست می کنید به طور خودکار آرشیو می شوند.
در  این بخش باید تمام عکس های هایلایت شده خود را جستجو کنید. خوشبختانه تاریخ هر عکس مشخص است. این به شما کمک می کند تا راحت عکس های خود را پیدا کنید.
مرحله ۱: برنامه اینستاگرام را راه اندازی کنید و روی آیکن پروفایل ضربه بزنید تا به صفحه پروفایل خود بروید. در صفحه پروفایل، روی آیکن Archive در بالای صفحه ضربه بزنید.
دانلود هایلایت با آرشیو استوری
مرحله ۲: عکسی را که می خواهید دانلود کنید جستجو کنید و روی آن ضربه بزنید. سپس روی آیکن سه نقطه در گوشه پایین سمت راست عکس ضربه بزنید. سپس گزینه Save photo را از منوی پاپ آپ انتخاب کنید تا عکس مورد نظر دانلود و ذخیره شود.
دانلود هایلایت با آرشیو استوری

گزینه Save photo را از منوی پاپ آپ انتخاب کنید

چگونگی دانلود هایلایت های اشخاص دیگر

در صورتی که تمایل داشته باشید هایلایت های اشخاص دیگر را دانلود کنید، باید بدانید اینستاگرام یک دکمه دانلود بومی ارائه نمی دهد. اما همیشه یک راه وجود دارد.
اگر چه هیچ اپی ندارید که به کمک آن بتوانید استوری های دیگران را دانلود کنید، ما وب سایتی به شما معرفی می کنیم که این کار را انجام می دهد.  هم روی کامپیوتر و هم روی موبایل.
 مراحل زیر را دنبال کنید:
مرحله ۱: وب سایت Zasasa را در مرورگر تلفن یا کامپیوتر خود باز کنید.
مرحله ۲: در کادر متن موجود، لینک کامل پروفایل اینستاگرام کاربری را که می خواهید هایلایت های وی را ذخیره کنید، تایپ کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید هایلایت ها را از پروفایل  @netnevesht دانلود کنید عبارت https://www.instagram.com/netnevesht را تایپ کنید و روی دکمه دانلود کلیک کنید.
چگونگی دانلود هایلایت های اشخاص دیگر

لینک کامل پروفایل اینستاگرام کاربری را که می خواهید هایلایت های وی را ذخیره کنید، تایپ کنید

مرحله ۳: وب سایت، تمام هایلایت ها را از آن پروفایل دانلود می کند. اگر از دسکتاپ خود این کار را انجام می دهید روی عکسی که می خواهید آن را دانلود کنید کلیک کنید و آن را ذخیره کنید. در تلفن های همراه، عکس را چند لحظه نگه دارید و تصویر را دانلود کنید. این مراحل را برای تمام تصاویری که می خواهید دانلود کنید تکرار کنید.
چگونگی دانلود هایلایت های اشخاص دیگر

روی عکسی که می خواهید آن را دانلود کنید کلیک کنید و آن را ذخیره کنید.

در صورتی که می خواهید همه تصاویر را یکجا دانلود کنید، می توانید این کار را انجام دهید. اما این روش تنها روی دسکتاپ / لپ تاپ کار خواهد کرد. برای انجام این کار، شما باید یک افزونه Chrome به نام Image Downloader را دانلود کنید.
برای آموزش این افزونه به این صفحه بروید

 چگونه استوری های اینستاگرام را روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

اکنون که می دانید چگونه هایلایت های اینستاگرام را در کامپیوتر و موبایل خود دانلود کنید، نحوه نمایش و ذخیره استوری های اینستاگرام را در کامپیوتر نیز به شما توضیح می دهیم.
مرحله ۱: وب سایت Storiesig را در مرورگر کامپیوتر خود باز کنید.
مرحله ۲: نام کاربری را در باکس نام کاربری که استوری های وی را می خواهید دانلود کنید، وارد کنید. به عنوان مثال، من می خواهم استوری را از guidingtechhindi دانلود کنم، پس Guidingtechhindi را وارد می کنم.
 چگونه استوری های اینستاگرام را روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

م کاربری که استوری های وی را می خواهید دانلود کنید، وارد کنید

مرحله ۳: نام پروفایل زیر باکس نام کاربری ظاهر می شود. روی آن کلیک کنید.
 چگونه استوری های اینستاگرام را روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

روی نام پروفایل کلیک کنید

مرحله ۴: در صفحه بعد، برای دانلود عکسها روی دکمه دانلود در زیر هر عکس ضربه بزنید. در صورتی که می خواهید چندین عکس را دانلود کنید، از افزونه Image Downloader Chrome همانطور که در بالا ذکر شد استفاده کنید.
***