فراگیر شدن برنامه اینستاگرام باعث شده کسانی که از اینستاگرام برای صفحه‌ی شخصی یا بازاریابی استفاده می کنند، این سوال پیش می‌آید که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در چه روزها و ساعاتی در هفته است.

زمان طلاییتو پیدا کن

حتما برایتان  پیش آمده است که پست هایی که در زمان و ساعت های  خاص منتشر میکنید نرخ تعامل بیشتری با سایر پست هایتان که در سایر ساعات معمولی منتشر کرده اید.
اوج زمان های پربازدید همان زمانهایی که نرخ تعامل یک پستی که در یک زمان خاص منتشر کرده اید بالاتر از زمانهای دیگر است.

بهترین ساعت برای تبلیغ در اینستاگرام

درواقع با توجه به نوع فالوور و بیینده هاتون شما ساعت های مختلفی میتوانند ساعت مناسب برای منتشر کردن پست های شما باشند.
ساعت هایی در زمان های مختلفی برای انتشار پستتان وجود دارد نکته قابل توجه این است که این ساعت ها برای همه صفحات صدق نمیکند  و شما باید با توجه به نوع بیینده هاتون  ساعت طلایی خودتون رو پیدا کنید. یعنی در واقع از بین ساعت های مناسب و زمان های اوج بازدید، باید ساعت و زمان طلایی خود را پیدا کنید.

زمان طلایی اول صبح(ساعت 8 الی 10 صبح)

این بازه زمانی به دلیل آنکه ساعات اولیه روز می باشد و مردم عموما برای اولین بار در روز اینستاگرام خود را چک می کنند از اهمیت بالایی بر خوردار است.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام


بعد از ظهر(ساعت 16:30 الی 19)

این بازه زمانی چون بالافاصله پس از تمام شدن ساعات کاری می باشد احتمال مورد اقبال قرار گرفتن پست ها توسط کاربران بالا می باشد.

نیمه شب ( ساعت 22 الی  1 بامداد)

این بازه زمانی هم چون آخرین ساعات شب می باشد و مردم عموما عادت دارند که قبل از خواب سری به شبکه های اجتماعی بزنند از اهمیت بالایی بر خوردار است.

حتما بخوانید : مقاله ای کامل در مورد بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام