اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اشتراک‌گذاری عکس در شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود. تعداد کاربران این برنامه با افزایش همیشگی به بیش از ۴۰۰ میلیون نفر رسیده است. در این مقاله نکات و راهکار‌هایی از این برنامه را مرور می‌کنیم که دانستن این ترفند‌ها برای تمام کاربران این برنامه لازم است.
در بخش اول این مقاله مقدماتی را برای شروع به کار با اینستاگرام، آموزش دادیم. حال که مراحل ساختن اکانت و فالوو کردن و قرار دادن عکس و فیلم در صفحه خود را یاد گرفته‌اید، با هشتگ، ارسال پیام دایرکت، استفاده از نسخه وب اینستاگرام و چندین ویژگی دیگر از این برنامه در بخش دوم آشنا شده اید.در بخش سوم برای شما نحوه ارسال فایل‌های GIF، ساخت ویدیو‌های تایم لپس، مدیریت چند اکانت اینستاگرام و چند ترفند دیگر را آموزش می‌دهیم.

ارسال فایل‌های GIF

GifShare یک برنامه است که به شما اجازه به اشتراک‌گذاری فایل‌های Gif در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد. شما می‌توانید فایل‌های Gif را جستجو کنید یا با دوربین خود ضبط کنید. این برنامه فرمت‌های GIF، MP4، MOV، MPG و M4V را پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید این برنامه را از اپل استور دریافت کنید. برای اندروید می‌توانید از برنامه‌های جایگزینی مانند PicPlayPost، Magisto، Replay video Editor، Pics2mov یا دیگر برنامه‌های موجود در گوگل‌پلی، استفاده کنید. همچنین در آی‌او‌اس می‌توانید به جای GifShare از برنامه Giphy Cam استفاده کنید.

البته ما آموزشی داریم که میتوانید با استفاده از خود برنامه اینستاگرام برای ارسال GIF استفاده کنید که میتوانید به این صفحه بروید.

ارسال فایل‌های GIF

مدیریت چند اکانت اینستاگرام

خوشبختانه دورانی که اینستاگرام دارای محدودیت یک اکانت برای هر دستگاه بود، گذشته است. در فوریه ۲۰۱۶ (اسفند ۱۳۹۴) اینستاگرام امکان مدیریت چند اکانت را به برنامه خود اضافه کرد. این ویژگی برای افرادی که می‌خواهند یک اکانت جداگانه برای فرزند یا حیوان خانگی خود بسازند، کارآمد است. در حال حاضر امکان مدیریت هم زمان ۵ اکانت وجود دارد.

آموزش کار با چند اکانت اینستاگرام در نسخه ی جدید به این صفحه بروید.

برای اضافه کردن یک اکانت جدید، به صفحه پروفایل خود بروید و روی چرخ دنده یا سه نقطه در گوشه چپ بالای صفحه، ضربه بزنید. گزینه Add Acount را انتخاب کنید و نام کاربری و کلمه عبور مخصوص آن اکانت را وارد کنید. برای تغییر اکانت، وارد صفحه پروفایل خود شوید و روی نام کاربری خود ضربه بزنید. در پنجره باز شده، نام کاربری را که می‌خواهید با آن کار کنید، انتخاب کنید. سپس عکس پروفایل مربوط به اکانتی که انتخاب کرده‌اید نمایش داده می‌شود و به شما یاد‌آوری می‌کند که در حال فعالیت در کدام اکانت هستید. این موضوع به شما کمک می‌کند که پست‌های اشتباه و نا‌مربوط را با اکانت مورد نظر  ارسال نکنید.

البته آموزش دیگری برای سیستم عامل های دیگر هست که میتوانید در این صفحه مشاهده کنید.

مدیریت چند اکانت اینستاگرام

نحوه قرار‌دادن حاشیه در کنار عکس

در اینستاگرام می‌توانید برای عکس‌های خود حاشیه بگذارید. عکسی را که می‌خواهید در اطراف آن حاشیه بگذارید، آپلود کنید، روی Next ضربه بزنید، دو بار بر روی فیلتر مورد‌نظر ضربه بزنید، سپس روی آیکون حاشیه که به شکل یک مربع در سمت راست فیلتر است، ضربه بزنید. اگر نخواستید از حاشیه استفاده کنید روی ضربدر ضربه بزنید و از آن صفحه خارج شوید. اضافه کردن حاشیه به عکس شما، حس خاصی می‌دهد اما نمی‌توانید به عکس‌های بدون فیلتر، حاشیه اضافه کنید.

آموزش کامل نحوه قرار دادن حاشیه عکس با برنامه برای اینستاگرام به این صفحه بروید.

نحوه قرار‌دادن حاشیه در کنار عکس

استفاده از ترکیب عکس‌ها (Collages)، ویدئو‌های تایم‌لپس (Time Lapse) و ویدئو‌های در حال تکرار (Looping)

زمانی که عکسی را ارسال می‌کنید، در گوشه راست پایین صفحه دو آیکون را مشاهده می‌کنید. یک آیکون حلقه و یک آیکون مکعب شکل. آیکون حلقه شما را به برنامه Boomerang اینستاگرام می‌برد و آیکون مکعب شما را وارد برنامه Layout اینستاگرام، می‌کند. برای استفاده از این دو برنامه، باید آن‌ها را دانلود کرده باشید، زیرا این برنامه‌ها به صورت مجزا از اینستاگرام، کار می‌کنند. اما کارایی آن‌ها می‌تواند عکس‌های شما را در اینستاگرام زیبا‌تر کند.

#هشتگ آموزش اینستاگرام

Boomerang تا ۲۰ عکس پشت سر‌هم می‌گیرد که سپس به شکل یک ویدئو آن را پشت سر هم قرار می‌دهد. ویدئو ساخته شده در بخش دوربین قرار می‌گیرد بنابراین می‌توانید آن را در اینستاگرام یا فیسبوک به اشتراک بگذارید. با برنامه Layout می‌توانید چند عکس را با هم ترکیب کنید و جای و اندازه آن‌ها را تغییر دهید. برای مثال، این ویژگی زمانی که می‌خواهید چندین عکس از یک رویداد را در یک عکس قرار دهید، کارآمد است. بر اساس آمار اینستاگرام، قبل از معرفی برنامه Layout، حدود ۲۰ درصد کاربران، از برنامه‌های جایگزین دیگر استفاده می‌کردند.
همچنین برنامه سومی به نام Hiper Lapse در آی‌او‌اس وجود دارد که به شما امکان ساخت ویدئو تایم‌لپس را می‌دهد. زمانی که ویدئو را تا حداکثر ۴۵ دقیقه ضبط کردید، می‌توانید بین 1x برای کم‌ترین سرعت پخش تا 12x برای بیشترین سرعت پخش را انتخاب کنید. مانند برنامه‌های دیگر، ویدئو در بخش دوربین قرار می‌گیرد و می‌توانید آن را در اینستاگرام یا فیسبوک به اشتراک بگذارید.
این برنامه‌ها نیازی به اینستاگرام ندارند و عکس‌ها و ویدئو‌های ساخته شده با این برنامه‌ها را می‌توان در سایر برنامه‌ها و سایت‌ها نیز استفاده کرد. اگرچه این برنامه‌ها به محبوبیت برنامه‌های داخلی اینستاگرام نیستند، اما می‌توانند تنوع زیادی در عکس‌ها و فیلم‌های شما ایجاد کنند و با این تنوع، کاربران بیشتری جذب اکانت شما می‌شوند.

21 ترفند برای بهتر استفاده کردن اینستاگرام نسخه ی قدیمی بخش سوم

نحوه کشف‌ اکانت‌های جذاب اینستاگرام

به جای تگ‌کردن‌های تکراری، گاهی اوقات بهتر است اکانت‌های جدیدی را برای فالو کردن پیدا کنید. با بهره گرفتن از دکمه فعالیت که به شکل قلب در پایین صفحه قرار دارد، جدای از اینکه می‌توانید متوجه شوید که چه افرادی پست‌های شما را لایک کرده‌اند یا شما را تگ کرده‌اند، راهکار‌های دیگری نیز دارید. در این بخش می‌توانید ببینید اشخاصی را که فالو می‌کنید چه چیزی را لایک کرده‌اند. به سادگی در بالای صفحه Following option را انتخاب کنید و بگذارید که برنامه اینستاگرام کار خود را شروع کند.

نحوه کشف‌ اکانت‌های جذاب اینستاگرام

تمام فعالیت‌های افرادی را که فالوو می‌کنید ، در اینستاگرام متوجه شوید

اگر تعداد افرادی که فالوو می‌کنید زیاد است، ممکن است به دلیل اینکه پست برخی از آن‌ها قبل از تعداد زیادی پست قرار می‌گیرد، متوجه فعالیت بعضی از آن‌ها نشوید. اگر کاربری مورد علاقه شماست، با فعال‌کردن هشدار، متوجه پست‌های شخص مورد‌نظر می‌شوید. برای این کار وارد صفحه پروفایل شخص مورد‌نظر شوید، در گوشه راست بالای صفحه بر روی سه نقطه ضربه بزنید و گزینه Turn on Post Notification را روشن کنید. حالا هیچ‌وقت پست‌های کاربر مورد‌نظر را از دست نمی‌دهید.

برای دانلود نسخه های قدیمی اینستاگرام به این صفحه بروید.

تمام فعالیت‌های افرادی را که فالوو می‌کنید ، در اینستاگرام متوجه شوید

و برای مشاهده ی بخش اول و دوم این آموزش به این صفحه بروید.